Mindfulness a sebe-VĚDOMÍ

Proč mindfulness a vědomí sebe?

Petka_5-

Dnes je velmi snadné (a děje se to všem) zahltit se nejen informacemi a příležitostmi, ale i představami o tom, jaké bychom měly být. Jak bychom měly vychovávat nebo nevychovávat děti, jak pečovat či nepečovat o svého muže, jak hlavně nezanedbávat sebe. V realitě se pak ztrácíme, nestíháme a nefunguje nám to, jak jsem očekávaly.

Jako základ k tomu, jak ven z tohoto nekonečného kolotoče rad, tipů, tlaků na sebe či na druhé, jaké bychom měly být či neměly, jací by měly nebo neměly být druzí, vnímám tu schopnost – ZASTAVIT SE a VŠÍMAT SI. Všímat si a pozorovat – co se to vlastně děje – se mnou, kolem mě, jak na to reaguje moje tělo. Co prožívá? Vím to vůbec? Nebo se k tomu dostanu až večer, kdy zalezu do postele a jsem vděčná, že mohu konečně spočinout a odpočinout. Tak si všimnu, jak jsem vlastně unavená a jak ani nevím, co se všechno ten den událo. A možná i usínám s myšlenkami na to, co vlastně tedy chci stihnout zítra. 

Když se nám daří zařadit tuto jednoduchou (jednoduchou neznamená vždy snadnou) dovednost zařadit do svého každodenní života, začnou se dít divy.

Mindfulness, tedy všímavost k sobě a svému prožívání, nás pomocí jednoduchých a přirozených technik dokáže zklidnit, zpřítomnit, uvolnit ze zahlcení a přetlaku a navázat kontakt se sebou. S tím, kdo opravdu jsem a co opravdu v dané chvíli potřebuju. Pracuje na úrovni nervového systému, snižování hladiny stresu, což má mimo jiné velmi pozitivní vliv nejen naše emoce a psychické nastavení, ale i na naše zdraví. 

ZVU VÁS NA

Sebe-VĚDOMÁ máma

ONLINE KURZ

Cítíte, že potřebujete něco jinak? Že je toho nějak moc a nevíte, jak z toho ven? Věnujete hodně pozornosti druhým a nezbývá už čas pro sebe? Pak mám pro vás jednu z cest, kudy dál…

9 týdnů společné práce, která vás zavede do vašeho nitra, a to velmi jemnou a bezpečnou formou. Budeme využívat to nejpřirozenější v nás a kolem nás k tomu, abychom lépe poznaly, co, kdy a jak potřebujeme. 

ŽENSKÉ LÁZNĚ

16. 4. 2023, 16.00-20.00

Setkání pro ženy s praxí mindfulness, cvičením pánevního dna a hudebním doprovodem. 

Společné setkávání v bezpečném a dobře vedeném prostoru umocňuje prožitek a vede nás velmi rychle k sobě a svému středu. Za podpory léčebných zvuků a jednoduchých, ale velmi účinných cviků pánevního dna a uzemňující praxe mindfulness vás povedeme přímo tam, kam zrovna potřebujete 🙂

NADECHNI SE, UVOLNI SE

A DOBŘE SE NAJEZ!

Více informací již brzy …