SebeVĚDOMÁ máma

9-týdenní on-line kurz (nejen) pro maminky vedoucí k nalezení radosti a klidu

Chybí Ti čas a prostor pro sebe?
Příliš často se necháš vyvést z rovnováhy a křičíš?
Máš často pocit, že nestíháš?
Respektující výchova funguje jen občas?
Vše se točí kolem dětí a pěkný společný večer s mužem už ani nepamatuješ?
Máš pocit, že je toho na Tebe moc a nevidíš cestu, jak z toho ven?

Moc dobře to znám a taky už dnes vím, jak z toho ven …

Až příchod třetího dítěte do naší rodiny mi definitivně potvrdil to, na čem jsem „pracovala“ už několik let. Že nejdůležitější v tom našem celém rodinném kolečku jsem JÁ. Já se musím naučit dávat sobě, abych měla dostatek i pro druhé. Já si musím dopřát dostatek pozornosti, abych dokázala být pozorná k potřebám mých blízkých. Já se musím respektovat se vším, co ke mně patří, abych dokázala takový respekt dopřát i svým vztahům.

Dlouho jsem to neviděla. Mateřství mě natolik pohltilo (v pozitivním slova smyslu), že jsem na sebe téměř zapomněla. Sama jsem vyrostla v rodině, kde se ženy pro druhé obětovaly. Ať jsou hlavně děti v pohodě, mají vše, co potřebují, já až potom … které často vůbec nenastalo.

Přicházely nekontrolovatelné záchvaty vzteku – na děti, když neposlechly, na muže, když nepomáhal. Hodně jsem se srovnávala s druhými a měla často pocit, že nejsem dost dobrá – máma, žena, milenka.

Zároveň jsem si o tu pomoc neuměla dobře říct. Vždycky se to nějak zklidnilo a na chvíli to bylo zase fajn. Než přišla nová krize.

Co mě z toho vysvobodilo, je mé tělo. Prostě jsem jednoduše (ale vědomě) obrátila pozornost k sobě, ke svému tělu, ke čtení jeho signálů a reagování na ně. Najednou jsem našla velmi účinný způsob, jak se zklidnit, jak se rozhodnout (podle sebe!), kdy odpočívat, jak zjistit, co potřebuju.

Rozhodla jsem se pro SEBE, a tím přišla velká jistota do mého života.

ŘEKNI SOBĚ ANO!

ANO, chci žít naplněný život tady a teď

(ROZUMĚJ: nejsi už tolik v myšlenkách na to, co bylo nebo co bude, vnímáš a užíváš si více krásy přítomnosti)

ANO, chci mít upřímné vztahy ve své rodině i kolem sebe

(ROZUMĚJ: sdílíš cokoliv Tě zraňuje, rozčiluje, nevyhovuje, a to i když se Ti do toho nechce. Nebojíš se říkat NE)

ANO, chci být napojena na své tělo

(ROZUMĚJ: cítíš své emoce, vjemy, jsi si vědoma, kde v těle, umíš je ovlivnit a neztotožňuješ s nimi svou hodnotu)

ANO, chci umět zklidnit svou rozbouřenou mysl

(ROZUMĚJ: všímáš si svých myšlenek, umíš jim nedávat velkou důležitost, umíš počkat, až se zklidní)

ANO, chci zlepšit svou odolnost vůči stresu

(ROZUMĚJ: rychleji si všímáš, že se vychyluješ z rovnováhy, a dokážeš včas zareagovat – máš zásobu fungujících technik, jak se zklidnit)

ANO, chci umět počkat na správné rozhodnutí

(ROZUMĚJ: nemáš ambici, vědět všechno hned a vyhovět všem, co nejdříve. Počkáš si až se emoce a rozum shodnou na tom nejlepším pro Tebe v daný moment)

ANO, chci zažívat lásku sama k sobě

(ROZUMĚJ: čím dál více se miluješ taková, jaká jsi, se vším, co k Tobě patří – světlo i tma)

ANO, chci zářit pro sebe i pro druhé

(ROZUMĚJ: postupně odhazuješ potřebu dokazovat druhým svou hodnotu, dělat ze sebe něco, co ve skutečnosti nejsi (třeba máma, která je pořád v naladění a klidu) – víš, že jsi v pořádku taková, jaká jsi právě TEĎ – a to je nejvíc zářivá energie, kterou si můžeme žádat

Na co se můžete těšit

Na 9 týdnů společné práce, která Tě zavede do Tvého nitra, a to velmi jemnou a bezpečnou formou. Budeme využívat to nejpřirozenější v nás a kolem nás k tomu, abychom lépe poznaly, co, kdy a jak potřebujeme. Tou přirozeností je naše tělo a nervový systém, který nám byl dán, náš dech, naše smysly a naše mysl. Za pomoci jednoduchých technik budeme objevovat, kdo jsme, jak fungujeme a jak můžeme měnit své prožívání a směrovat své myšlenky. Jak si samy můžeme dopomoci od zahlcení, únavy, stresu, frustrace, vzteku, nespokojenosti. Jak naopak častěji prožívat uvolnění, lehkost, důvěru, radost, sebelásku či vděčnost.

Budeme si vzájemnou oporou v malé skupině ostatních žen (max 8) v laskavém a přijímajícím prostředí, které vím, že dokážu vytvořit. Takový prostor je sám o sobě velmi léčivý a nabíjející. 9 týdnů je doba, kdy máme velkou šanci udělat trvalou změnu. Opakujeme-li nějaký návyk tři týdny, stává se z něj zvyk. Pokud vytrváme déle, vrývá se do srdce a celého těla a stává se z něj hodnota. Povedu Tě k neustálému opakování naučených dovedností v různých obměnách, aby Tě to bavilo a zároveň prohlubovalo schopnost sebe-vědomí, která vede právě k životu v pravdě sama k sobě.

1. TÝDEN

ZÁMĚR

V prvním týdnu se naučíme tvořit si záměr toho, čeho chceme dosáhnout. Naučíme se naladit se na skutečnost, kterou chceme žít. Jde nám o změnu, která je trvalá. Jde nám o principy, ke kterým se můžeme vracet, když se ztratíme.
1. společné online setkání.

2. TÝDEN

DECH

Tento týden se budeme soustředit na svůj dech – nástroj, který nás dokáže oživit, uvolnit a vždy zavést do přítomnosti. Máme ho stále k dispozici, tak se jen naučíme jej využívat jako důležitý zdroj pro nás. Dozvíme se více o fungování naší nervové soustavy.

3. TÝDEN

TĚLO / CO SE VE MNĚ DĚJE

Už tím, že jsme daly pozornost svému dechu, jsme obrátily pozornost do těla. Tento týden ji ještě prohloubíme. Naučíme se rozpoznávat vjemy a emoce, budeme je stopovat ve svém těle a obracet svou pozornost samy k sobě.

4. TÝDEN

PŘECHÁZENÍ MEZI VJEMY

Tento týden budeme nadále úzce v kontaktu se svým tělem a naučíme se několik technik, které nám umožní měnit naše prožívání – zaznamenat, co se v nás děje, dát tomu pozornost a uvolnit.

5. TÝDEN

ZDROJE

Tentokrát se podíváme na naše zdroje – budeme pojmenovávat vše, co nás podporuje a napomáhá pocitu našeho fyzického, emočního, mentálního i spirituálního zdraví (definice Petera Levina). Objevíme své tělo jako náš zdroj.
2. společné “živé” online setkání

6. TÝDEN

MYSL

Bez tohoto tématu by to prostě nešlo 🙂 I když prolíná i všechna ostatní témata, tentokrát se budeme věnovat fungování našich myšlenek, naučíme se je pozorovat. Jako mráčky… Ověříme si opět, že nejsme to, co si myslíme.

7. TÝDEN

MŮJ STŘED

Tady už to začíná být fakt hoooodně dobrý. Už jsme se toho spoustu naučily a nyní už pro nás nebude tak náročné být ve spojení se svým středem a učit se reagovat právě z něj. Je to zcela jiný (krásný) pocit prožívání sebe sama a života kolem.

8. TÝDEN

UMĚNÍ POČKAT

Tento týden završíme naše naučené umění vnímání se. Vše, co již 7 týdnů žijeme, zúročíme v této nádherné praxi – naučíme se, jak poznat, co je pro nás to nejlepší v dané chvíli.
3. společné online setkání

9. TÝDEN

INTEGRACE

V posledním týdnu kurzu už se „jen“ soustředíme na integraci naučených principů do svého života. Jsme více ukotveny ve svém těle, umíme zaznamenat, co se v něm odehrává a tím vědomě regulovat své reakce, umíme pozorovat své myšlenky a počkat si na příležitosti, které nám život přináší.

Po dokončení kurzu ...

 • budeš mít zažité dovednosti, které Ti pomohou zklidnit sama sebe a ulevit si od stresu
 • budeš laskavější sama k sobě i ke druhým, a to i za přítomnosti vzteku, smutku, strachu či jiných náročných emocí
 • budeš se umět postavit sama za sebe nebo za své děti v náročných situacích
 • přijmeš diskomfort do svého života jako příležitost k růstu
 • budeš zažívat více radosti a spokojenosti sama se sebou
 • budeš obohacením pro celou svou rodinu

Čeká vás ...

 • každý týden jedno nové téma doprovázené úvodním videem, které přinese základní informace a představí praktická cvičení na daný týden.
 • každý týden krátká, ale silná audionahrávka k aktivní meditaci
 • jednou za dva týdny společné „živé“ setkání

Výhodou online kurzu je ...

(především pro nás maminky)
 
 • úspora času i peněz – nemusíš trávit čas cestováním na určené místo
 • kdykoliv – až na společné cally můžeš časový harmonogram zcela přizpůsobit svému dennímu režimu
 • kdekoliv – můžeš si vzít mobil třeba na procházku nebo kamkoliv a pustit si lekci
 • jednoduchost – všechny informace a záznamy online setkání budeš mít k dispozici v počítači nebo mobilu kdekoliv jen na pár kliknutí
 • podpůrná komunita – uzavřená skupina na FB, kde můžeš sdílet své starosti i radosti a vzájemně se podporovat (pokud bude)
 • přístup neomezeně – můžeš si kurz procházet svým vlastním tempem a k čemukoliv se kdykoliv vrátit
Garance vrácení peněz

Pokud se do 14 dnů od začátku kurzu ukáže, že Ti kurz svým obsahem nevyhovuje, máš možnost vystoupit a získat zpět zaplacenou částku.

Cena kurzu

kniha-pexels-pixabay-261821
Kurz si cením na 8 900 Kč

(možno zaplatit ve 3 splátkách)

Za to získáš:

9 videí k devíti různým tématům

Praktická cvičení vedoucí ke všímavosti ke svému prožívání

6 krátkých audionahrávek prohlubující intuitivní vnímání

Jednou za dva týdny společné „živé“ setkání

Moji podporu v rámci kurzu i v uzavřené FB skupině